Mnoho našich zákazníků nosí boty Primal 2 při fyzické aktivitě nebo cvičení a někdy se dokonce dozvídáme, že nosí boty Boulder Boots. Ale tenhle nás vyvedl z míry: Jared Campanella uběhl celý trail MARATON ve svých Nine2Fives!

Před několika týdny jsem dostal e-mail od dívky jménem Cassy, která mi vyprávěla o zážitku, který ona a její přítel Jared zažili na trailovém maratonu, jehož se zúčastnili o víkendu dříve. Řeknu vám, že od našich zákazníků dostáváme e-mailem tolik skvělých příběhů, ale tento musí být rozhodně na prvním místě.

"Dne 9. října 2016 jsem běžel Mystery Mountain Marathon a nešlo to úplně podle mých představ. S přítelkyní Cassy jsme vyrazily z našeho bytu ve 4:30 ráno, abychom stihly téměř dvouhodinovou cestu do Fort Mountain State Park do 6:30 ráno na registraci v den závodu. Dorazily jsme včas, zaregistrovaly se a rozhodly se odpočívat v autě až do startu závodu, který byl ještě asi hodinu před námi. Když jsme vstali, abychom se konečně začali připravovat, došlo mi - uvědomil jsem si, že jsem si doma zapomněl běžecké boty, což je pro každého běžce nejhorší scénář. Tolik běžců bylo ochotno nabídnout své boty, včetně jednoho muže, který byl dobrovolníkem a chtěl mi dát boty ze svých nohou! Jeden z mnoha důvodů, proč mám komunitu trailových běžců v Georgii tak ráda. Ale samozřejmě, jak to osud chtěl, nikdo neměl boty velikosti 12! Jediné, co jsem měl v autě, byl pár trekových hrotů a pár hnědých kožených společenských bot Lems, alias Nine2Five.

Netřeba dodávat, že jsem nakonec hodil na sebe Lems a uběhl 26,2 míle v šatových botách, které jsem obvykle nosil při práci v Tyson Foods. Na startu jsem sklidil spoustu pobavených pohledů a smíchu, ale mnoho lidí vědělo, v jaké jsem situaci. Jakmile nastal čas startu a já vyrazil na trať, rychle jsem zjistil, že trať je naprosto brutální, ale zároveň krásná. Terén byl VELMI technický, převýšení a ztráty byly místy dost extrémní a výhledy byly také neuvěřitelné, což zmírňovalo namáhavost trati.

Marathon in Lems Minimal Dress Shoes

Téměř na každém kolmém stoupání, které jsem musel zdolat silou, byl stejně krkolomný, strmý sráz, který jsem byl schopen sjet na druhé straně. Měl jsem obavy o trakci i o cit pro půdu v Nine2Fives vzhledem k tomu, že jsem před závodem chodil jen po chodníku v práci.

Jakkoli byly stezky strmé a kamenité, mohu upřímně říct, že jsem ani jednou neuklouzl, nezakopl, nesklouzl ani neupadl. Pocit z terénu byl také takový, jaký jsem nikdy předtím nezažil. Při běhu jsem pod nohama cítil každý kořínek, kámen a žalud, což mě přimělo mnohem více vnímat a uvědomovat si své okolí i umístění nohou. To mi zpříjemnilo zážitky na stezkách, protože jsem byl vždy zastáncem přirozenější/minimálnější obuvi. Nesmím také zapomenout zmínit, jak široký a pohodlný je toebox. Obával jsem se, v jakém stavu budou moje nohy po dokončení závodu, ale byl jsem překvapen, že jsem neměl ani na jednom chodidle jediný puchýř nebo horké místo, z čehož jsem byl nadšený! Bylo tam tolik dobrovolníků a běžců, kteří mě kontrolovali, když mě viděli na trati, a vyptávali se na všechno možné, protože měli obavy (nebo si prostě mysleli, že jsem tak trochu blázen, když běžím v kožených šatových botách)...

Závod se mi podařilo dokončit za 4 hodiny a 56 minut, což mi vyneslo 11. místo celkově a 10. místo mezi muži. Ano, nohy, achilovky, lýtka a kvadricepsy mě dost bolely, ale to se po 26,2 mílích v tak brutálním terénu dalo čekat. Rád jsem nosil do práce své Lemy, ale bohužel si myslím, že jsou trochu poškrábané a špinavé poté, co jsem dost tvrdě vyrazil na traily, takže si myslím, že už je do práce nosit nebudu.

Man Runs Marathon in Lems NINE2FIVE Minimalistic Dress Shoes

Jedno je jisté, myslím, že je v nejbližší době z auta nevyndám! Pokud jsou dostatečně pohodlné na to, abyste v nich běhali brutální trailový maraton, myslím, že jsou dostatečně pohodlné i na to, abyste je nosili kdekoli v práci, takže je vyzkoušejte! Vsadím se, že by bylo dost těžké najít pohodlnější a stylovější boty, než jsou Nine2Fives."